Youtube Reklamı Nasıl Yapılır?

YouTube Reklamı Nasıl Yapılır

Youtube reklamları tam olarak bir prodüksiyon işidir. Senaryo, oyuncu, dekor, kamera, kurgu ve montaj içerir. Genel olarak herhangi bir klip ve videodan önce gösterilir. Sayfanın sağında ve alt kısımlarında bant halindeki görsellerden de oluşabilir.

Youtube’a reklam vermek bir firmanın alacağı en iyi kararlardan biri olacaktır. Firmanın, ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı için internetten daha iyi bir araç olamaz.

Profesyonel bir ekip ile çalışıldığında muhteşem sonuçlar çıkaran reklamlar için öncelikle:

Youtube Reklamı Nasıl Verilir
 • Anahtar kelimeler seçilir.
 • Hedef kitle hakkında bilgi toplanır.
 • Metin ve senaryo hazırlanır.
 • Günlük bütçe belirlenir.
 • Boyut ve format seçilir.
 • Çekimler gerçekleştirilir.
 • Montaj ve yayın aşamasına geçilir.

Youtube’da Reklam Boyutları ve Formatları;

 • Resim Reklam
 • Kanal Reklam
 • Video içine Reklam
 • İçerik Reklam

Youtube Bölgesel Yönetim: Youtube Reklam kampanyaları, belirli ülke ya da bölgeye ve belirli km’ye göre düzenlenir.

Çoklu Reklam Yönetimi: İşletme ve şahıslara çok sayıda farklı tanıyım aracı oluşturma ve yönetme şansı verir. Sınırsız sayıda anahtar kelime eklenebilir, reklam sıralaması manuel olarak değiştirilebilir. Panel kullanımı kolaylaştırılır.

Zaman ve Plan Ayarlaması: Youtube reklam verme işlemlerinde zaman planlaması otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir. (Günlük, Haftalık)

Dil Seçenekleri: Birden fazla dil seçeneği ile evrensel reklam kampanyaları oluşturulabilir.

Adwords ile Youtube Reklamı Yapmak: Hazırladığınız tanıtım videolarını farklı şekillerde Youtube’da yayınlayabilirsiniz. Adwords hesabınızı kullanmak da bunlardan biri. Yazı, görsel ve videolarınızı yükleyebilirsiniz. Hesaplarınızı linklemeyi unutmayınız.

YouTube Reklamlarının En Etkilisi: Promoted Videos: Açık artırma yöntemine benzeyen promoted videos rastgele çıkan tanıtım kayıtlarından oluşuyor. Normalden daha çok takipçiye ulaşmanız mümkün hale geliyor.

Youtube Targeting - Youtube Hedefleme: Panelinizden hedefleme yapma imkanı tanıyan sistem. CPC modeli ile sadece videonuzu izlemek için tıklayan kişiler üzerinden faturalandırılıyorsunuz. Anahtar kelimelerinizi seçerek videolarınızı dilediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı davranışlarına göre raporlama alma imkanı tanıyan targeting, oylama sistemi de sunar. Kullanıcı görüşlerine göre değişiklikler yapma imkanı sunar.

YouTube Direct Ads: YouTube InVideo Ads veya ana sayfa tanıtımları için kendi reklamcılık ağını sunmakta. Doğrudan reklamlar olarak adlandırılan yöntem ile yer ayırtma şeklinde bütçelendirme yapılır. Firma profilinize en uygun çekim hizmetlerinden yararlandıktan sonra sosyal medya uzmanları ile birlikte hangi tanıtım aracını kullanacağınıza karar vermeli, stratejinizi geliştirmelisiniz. İnsanların gördükleri şeyleri daha iyi hafızalarında tuttukları düşünülürse Youtube reklamlarından yararlanmak artık bir ihtiyaçtır.

Seo

Seo