YouTube Reklam Fiyatları

YouTube Reklam Fiyatları

Youtube reklam bir içerik reklamdır. Bu durum da arama motorunda tanıtım yapmaya göre daha ekonomiktir. Youtube reklam fiyatları tıklanma ve bin gösterim başına ödeme yaptırır. Alakalı bir ortama yerleştirilen reklamlar, alışveriş yapanları her anlamda almaya daha açıkken yakalar ve geri dönüşü artırır. Marka bilinirliği yarattığı için çevrimdışı dönüşüm oranı yüksektir.

Türkiye İçin Youtube Reklam Fiyatları

İnternet reklamcılığı daima gelişen alanlardan. Google bu alandan yararlanarak en güçlü silahlarından biri olan Youtube’u giderek büyütüyor. Reklam alma özelliğine sahip sitede her sektörden, dilden, ülkeden tanıtım videolarını görmek mümkün oluyor. Türkiye de Youtube kullanıcısı sayısı açısından yadsınmayacak rakamlara sahip. Tanıtım yaptırmak isteyen şirketlerin belirli bir ödeme yapması gerekiyor.

Yapılan araştırmalar sonucu, YouTube'da sayfa giydirme olarak tabir edilen etkili reklamlar için 1 günlüğüne 30 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu fiyat, global markalar için %15 oranında indirilebiliyor.

Tanıtım filmleri: Video izlemeden önce kullanıcının karşısına çıkar ve her izleme başına 50 kuruş olarak ücretlendirilir.

Google reklamları: Ortak yürütülen bu çalışma ile banner alanlarında gösterilen reklamlara tıklandığında, reklam verenin YouTube kanalına yönlendirme yapılıyor ve bu sayede markaların kendi kanallarına daha fazla kullanıcı çekiliyor. Bu tanıtımın bedeli ise izletilen her video için 25-30 kuruş arasında.

  • Bu oranlar;
  • firmaya,
  • tanıtılacak ürüne,
  • tanıtım diline,
  • tanıtım süresine göre değişiklik gösterebiliyor.

Youtube reklam ücretleri bütçe sarsmaması ve pek çok kişiye ulaşması nedeniyle tercih edilmeli ve avantajları gözlemlenmelidir. Firmaların hatta kişilerin sektörde en rahat tanıtım yapacakları alandır internet. Siz de yararlanmayı bilmelisiniz. 

Seo

Seo