Toplu Mail Reklamın Olumlu Yanları

Toplu mail göndermek aynı anda binlerce kişi ile iletişime geçmek demektir. İnternet reklamlarından biri olarak karşımıza çıkan bu yöntem özellikler ürün tanıtımı ve kampanya bildirimleri için idealdir.

Toplu Mail Reklamın Olumlu Yanları

E-mail yoluyla pazarlamanın, firmalar tarafından popüler olmasının ise birçok nedeni vardır. Büyümek ve kitlelere ulaşmak isteyen her kuruluş reklam sektörünün bütün nimetlerinden yararlanmalıdırlar. Toplu mail göndermenin avantajları ile şirketler pek çok tanıtım aracına ihtiyaç bile duymuyor.

Gücünüze Güç Katın!

Toplu mail uygulamalarını seçen herkes geleneksel tanıtım araçlarını bırakmanın ya da onlara ek olarak bu yola başvurmanın artılarını görecekler. Bu tür reklamların avantajları:

  • E-mail ile müşteri listesine gönderilen reklamların maliyetleri çok daha uygundur ve bu yolla potansiyel müşteri kitlesine ulaşılabilir.
  • Çok daha uygun fiyatlara daha etkili reklam yapılabilir.
  • Yatırımın geri dönmesi takip edilebilir. Bu getiri, doğru bir uygulama sonucunda oldukça yüksek olabilir.
  • E-posta yoluyla pazarlama yöntemi, en etkili pazarlama yollarından birisidir.
  • E-posta yoluyla reklam göderimi, oldukça kısa zamanda (saniyeler veya dakikalar) hedef kitleye iletilebilmektedir.
  • Web sitesi yoluyla yapılan reklamcılıktan farklı olarak, hedef kitlenin bu web sitesini ziyaret etmesini beklemeden, reklamı direkt olarak bu kitleye iletilmiş olur.
  • E-posta mesajlarının takibi kolaydır. Mesajların alınma durumunu, autoresponders, web bugs, bounce messages, read receipts, click-throughs gibi yöntemlerle ölçülebilir.
  • Bu mekanizmayı, olumlu veya olumsuz cevapları ölçmek için, satış ve pazarlama korelasyonu için de kullanılabilir.
  • İlgi alanlarına göre e-posta almayı kabul etmiş olan oldukça fazla sayıdaki kullanıcıya ulaşılabilir. İnternet kullanıcılarının yarıdan fazlası, reklam amaçlı e-posta almayı kabul etmişlerdir.
  • Toplu Mail reklamlarının herhangi bir kağıt veya baskı masrafı olmaması da avantajlarından birisidir. Ayrıca, oluşturulan reklamlar üzerinde istenilen zamanda değişiklik yapılabilir, birden fazla ürünü veya hizmeti tanıtılabilir.

Yanlış Yönlendirilmeyin!

Toplu mail atmak sadece bir program yüklemek ile kalmıyor. Eğer iyi bir metin ve çarpıcı başlıklar bulamazsanız reklamınız istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Bu nedenle işin uzmanına danışmalı ve firmanız için en uygun olan mail formatını seçmelisiniz. Başarılı bir tanıtım bol kazanç getirir. 

 

 

Seo

Seo