Sosyal Medya Pazarlama

Son zamanlarla sıklıkla duyduğunuz bir pazarlama yöntemi olan sosyal medya sistemleri hayatımızın her yerine yerleşmiş durumda.

Sosyal Medya Nedir? Sosyal medya; teknolojik çağın getirdiği sonuçlar dahilinde, halkla ilişkiler ile interneti bir araya getiren tüm dünyada 3 insandan 2 kişinin kullandığı bir internet alanıdır. Daha açık bir tanımla, şahısların kendileri tarafından ürettiği içeriği, yayınladığı ve paylaştığı her türlü platformun genel adıdır.

Sosyal Medya Pazarlama Nedir?: Son yıllarda tüketici alışkanlıklarının değişmesi, internet kullanımının ve bu kullanım içerisinde de sosyal medya mecralarında geçirilen sürenin, her geçen gün artıyor olması, markalar açısından önemli bir pazarlama kanalının gelişmesini sağladı. 

Sosyal medya pazarlaması; tüketicilerin hayatında önemli bir yer teşkil eden, sosyal medya mecraları (bloglar, microbloglar, sosyal ağlar, facebook, twitter, youtube, forumlar, vs.) üzerinde tanıtım ve satış faaliyetlerinin yönetilmesi ve yürütülmesidir. İnternet pazarlamasının bir alt kategorisi olarak farklı stratejilere sahip olan sosyal medya pazarlaması, birebir ölçüm imkanı, akıllı cihazlarda kullanılabilirlik, 7/24 ulaşılabilir olma, hareketlilik gibi pek çok yenilik sunar.

Reklam İnternet Ekibi Yeniliğin Gücünü Sunuyor!

Reklam İnternet ekibi sosyal medya ekibi ile firmanıza uygun pazarlama stratejileri geliştirirken maksimum kazanç sağlamanız için her türlü yöntemi deniyor. İnternet dünyasında markanızı geliştirecek ve ilerletecek her yol seferber ediliyor.

Sosyal Medya Pazarlama Danışmanlığı: Pazarlama faaliyetlerinizin doğru bir şekilde planlanması, etkileşimi sürekli kılmak, geri dönüşleri ölçmek ve her türlü sorunda kesin çözümler elde etmek için sosyal medya pazarlama danışmanlığına ihtiyacınız var.

Sosyal Medya ReklamlarıSosyal Medya Kampanyaları Geliştirme: Size uygun Twitter, Facebook, Linkedin, Pinterest, Instagram, Google+, Foursquare gibi araçlarda bilinirliğinizi artırmak ve daha çok kişiye ulaşmanızı sağlamak için ilgi çekici kampanyalar oluşturuyoruz.

Sosyal Medya Takibi ve Analiz: Daima sanal dünyayı takip ederek veri analizleri yapar, şikayet yönetimi, algı analizi, rekabet ve kampanya analizleri ile kriz yönetimi hizmetleri sunarız. Elde edilen veriler doğrultusunda çözümleri gerçekleştiririz.

İçerik Geliştirme ve Platform Yönetimi: Sosyal medya araçlarına uygun yaratıcı ve benzersiz içerikler oluşturuyoruz. Şirket profilini, ürün ve hizmetleri doğru bir şekilde aktarmak için ilgi çeken metinler ve görseller hazırlıyoruz. İletişim stratejisinin en önemli ayaklarından birini eksiksiz gerçekleştirerek pazarlama kapılarını sizlere açıyoruz.

Dijital Grafik Tasarım: Facebook, Twitter ve diğer alanlarda yayınlanacak içeriklere ve kampanyalara özel tasarımlar hazırlıyoruz. Hedef kitlenizi markanıza bağlayacak ve merak uyandıracak tasarımlar.

Marka Toplulukları Geliştirme: Gönüllü marka temsilcilerinizi bularak hakkınızdaki görüşleri elde ediyor, bir sonraki adımımızı beklenti ve şikayetlere göre şekillendiriyoruz.

Online Şikayet Yönetimi: Negatif görüşleri pozitife çevirebilmek için yapılacaklar belirleniyor.

Arama Motoru Optimizasyonu Danışmanlığı: Kullandığınız sosyal medya araçlarının özelliklerine uygun hedef kelimeler belirlenerek Google, Bing ya da Yandex gibi arama motorlarında dikkat çekmeniz sağlanıyor. SEO desteği sağlanan siteler daha görünür oldukları için pazarlama yöntemlerinden daha kolay geri dönüşler alınabiliyor.