Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Web sitenizin mobil uyumlu olması son dönmelerde çok büyük önem taşımaktadır. Araştırmalara göre Türkiye’de mobil uyumlu web sitelerini gezen kullanıcı sayısının bu yıl % 37 oranında artmış olduğu sonucu çıkmıştır. Bu nedenle web sitesi olan markaların hepsi mobil uyumlu web siteleri de yaptırmaya başladılar. Görünen o ki kısa bir süre sonra bütün web siteleri mobil uyumlu hale gelecek.

Mobil uyumlu web siteler, firmanızın ya da kişisel web sitenizin kullanıcılar tarafından kolay kullanılmasını sağlayan özellikteki sitelerdir. Bunun için web sitenizin dışında çözünürlüğü algılayan mobil uyumlu bir başka site yaptırmalısınız.

Neden Mobil Uyumlu Web Sitesi Yaptırmalısınız?

E- Ticaret üzerinden iş yapan bir firmaysanız, web sayfanızı mobil kullanan müşterileriniz sayfanızı rahat göremeyeceklerdir. Belli noktalara sürekli zoom yapmak zorunda kalacakları için bu durum müşterinizi sıkıntıya soktuğu gibi, markanıza kötü bir izlenim verir. Bu yüzden mobil uyumlu web sitesi yaptırmanız, sizin güncel gelişmeleri takip ettiğiniz ve müşteri odaklı çalıştığınız anlamı taşır.

 Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmenin birkaç yöntemi vardır. Bunlardan bir tanesi ekran çözünürlüğüne göre web sayfası yapmaktır. Kullanıcının bilgisayarının ekran çözünürlüğünü bilmediğiniz için 1024/ 768, 800/600, 600/1200 gibi değişik boyutlarda ya da cep telefonları için (320/240, 320/480 gibi) farklı ölçülerde web sitesi yapılabilir.

Elinizde birden fazla web sayfası olduğu zaman, sayfanızın ana tag’inin içerisinde internet tarayıcısının “ekran çözünürlüğünü yakala” komutu vardır. Bu komutu tıklayıp, javascript’i gömdüğünüzde, kullanıcı sayfanıza geldiği zaman sunucunuz ekran çözünürlüğünü tespit edecektir ve kullanıcıyı en uygun olan ekran çözünürlüğüne yönlendirecektir. Bu yöntem basit bir mobil uyumlu web sitesi tasarımı için geçerlidir. Eğer daha iyi bir web sitesi tasarımı istiyorsanız profesyonel ajanslarla çalışmalısınız. Mobul uyumlu web sitesi konusunda detaylı bilgi ve en iyi hizmeti almak için iletişim bilgilerinden Reklamİnternet’e ulaşın.

Mobil Uyumlu Web Sitelerinin Avantajları

Mobil uyumlu web siteleri kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük bir internet site uygulamasını ufak ekrana sahip bir cihazda kullanmak oldukça zordur, bu sebeple görsel anlamda müşterinize sunacağı kolaylıklar herkesi memnun edecektir. Sonuçları kısa sürede fark edebilirsiniz. Kimi zaman binlerce lira ödediğiniz site tasarımınız bu ufak cihazlarda darmadağın olabilir. Mobil cihazlara uyumlu bir sitede tasarımınızı bozmadan buna uygun bir açılış ekranı ile karşılama yapabilir ve ziyaretçilerinize bu kolaylıkları sunabilirsiniz.

Seo

Seo