Google Adwords Ücretlendirme

Google Adwords ÜcretlendirmeAdwords reklamları yüzlerce insana aynı anda ulaşmanızı sağlayan bir yöntem. Bu nedenle belirli kriterlere göre ücret belirlemesi yapılır.

Her sektörden şirkete kampanya ve ürün tanıtım imkanı tanıyan Google reklam uygulamaları farklı bir gelir kapısı oluşturduğu için oldukça önemli.

Siz de firmanızın ürün ve hizmetlerini yaratıcı kampanyalarla tanıtabilir, gelirlerinizi katlayabilirsiniz. Google Adwords reklam ücretleri ise aşağıdaki özellikler ile şekilleniyor.

Google Adwords reklam ücretlendirmesi

    Google Adwords Ücretleri

  • Tıklama başına maliyet ile çalışan bir sistemdir. Kullanıcılar reklamı gördüğünde değil, web sitenize geldiğinde, reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız.
  • Belirlenen hedef kelimelerin fiyatları ve rekabet düzeyleri de ücretlendirmede etkili olacaktır.
  • Ödeyeceğiniz tutar, o dönemki rekabete, sektöre ve yoğun dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla aynı anahtar kelimelere farklı dönemlerde farklı ücretler ödeyebilirsiniz.
  • Google Adwords tanıtım bütçenizi kendiniz belirlersiniz.
  • İstediğiniz zaman dilimlerinde, mesela şirketinizin mesai saatleri içerisinde, farklı bir bütçe tanımlayabilirsiniz.
  • Reklam yayınlandığı süre içinde, belirlenen bütçede değişkenlikler oluşabilir. Siz kendi iş ihtiyaçlarına göre bütçenizde değişiklikler yapabilirsiniz.
  • Google belirlediğiniz ücret dışında sizden asla ücret talep etmez.
  • Rekabete göre bütçenizde değişiklik yapmanız gerekebilir. Reklam süreci boyunca farklı günlerde farklı anahtar kelimelerinizin aranma oranları artabilir. Bu durumda bütçenizi artırmanız gerekir. Tam tersi de olabilir, bazı anahtar kelimelerinizin aranma oranları düşebilir ve bütçenizin tamamını kullanmayabilirsiniz. Rekabete ve sezona göre değişiklik gösterdiği için bütçenizi sürekli kontrol edip, sezona göre yenilemeniz gerekir.

Başarılı ve kar sağlayacağınız reklamlar ancak ve ancak sıkı bir ekip çalışması sonucu ortaya çıkar. Bu nedenle Adwords hakkında eksiksiz bilgiye sahip olan ajanslarla çalışmanızda fayda var. Profesyonel bir ekip hem size yol gösterecek hem de işlerinizi hızlandıracaktır. 

Seo

Seo