Facebook Reklamlarının Avantajları

Facebook Reklamlarının AvantajlarıFacebook reklamlarının avantajları saymakla bitmez. Yeni nesil iletişim ve haberleşme alanı olan bu platformda milyonlarca insana aynı anda ulaşmak mümkün. Dolayısıyla her alandan onlarca avantaj önümüze serilebiliyor. Bunlardan yararlanmak ise bize kalıyor.

Hedeflenmiş Kitleye Reklam: Facebook’un reklam yerleştirme sistemi insan merkezlidir. Site; yaş, cinsiyet, adres, medeni durum ve iş bilgileri ile beraber beğeniler gibi içerikleri de kapsayan dev bir kişisel bilgi verisine sahiptir. Bu nedenle verilerden yararlanılarak hedeflenen kitleye uygun reklamlar oluşturulabilir. Facebook’ta verilecek reklamlar, müşteri profiline uygun detayların seçilmesi ile yerleştirilmektedir. Bu durum, üreticilerin hedef müşterilerine doğrudan ulaşmayı ve gelir artışlarını en kısa sürede sağlıyor. Facebook’un sağladığı bu avantajlardan yararlanabilir ve Facebook yoluyla kazancınızı en üst düzeye taşıyabilirsiniz.

  • En Ekonomik: Tanıtımların önemi ürün/hizmet üreten şirketler için yadsınamaz bir gerçektir. İşletmeler için, Facebook’ta reklam vermek diğer tanıtım araçları ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomik bir yoldur. Reklamın maliyeti anahtar kelimelerin popülaritesine bağlı olmasına rağmen, yine de işletmeler için Facebook Reklamları çok daha uygun fiyatlı bir tanıtım şeklidir.
  • En Esnek : Görsellerle birlikte kullanılan reklam metninde 135 yazı karakteri kullanılmaktadır. Bu içerik oluşturulurken şirketlere ve kişilere daha fazla esneklik sağlamaktadır.

Böylece Facebook Reklamları yoluyla, içerikler az alanda dahi hedefe ulaşır. Şirketlerin günlük reklam bütçesine göre yayın sıklığı arttırılabilir. Bu avantajlarıyla Facebook en iyi internet pazarlama hizmetlerinden birisidir.

Bir Facebook Sayfasının Pazarlama Faydaları

Müşterilere, ürünleriniz hakkındaki bilgi ve güncellemeleri sunmak için bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Facebook’un bu özelliği, müşterilerinize daha büyük ve daha doğrudan bir destek oluşturmanızı sağlıyor. Promosyon reklamınızı, oluşturacağınız Facebook sayfanız yoluyla gerçekleştirmeniz mümkün.

“Beğeni” Özelliği ve “Haber Kaynağı” Ağızdan Ağıza Pazarlama (WOM)

Facebook Reklamları

Facebook’ta reklamın avantajlarından biri de, onun haber kaynağı yolu ile ağızdan ağıza pazarlama(WOM) sağlayan, “beğen”(like) ve “hayran” ( fan) özellikleridir. Eğer bir kullanıcı, Facebook reklamını  “like” eder ise, bu onun haber kaynağını onaylayan tüm arkadaşlarında yayınlanacaktır. Böylece, tek müşteri demek, çok fazlasını elde etme olasılığı demektir. Facebook’ta bir hayran sayfası oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Yerel Pazarlama Özelliği: Yerel işletmeler, Facebook’un fan sayfası özelliği ve hedeflenmiş reklamları ile belirlenmiş kişisel profillerden potansiyel müşterilere ulaşabilir, bu avantajı gelire dönüştürebilirler. Ayrıca, etkinlik davetleri markaların oluşturduğu güncel fırsatları yaymalarını sağlayabilir. Facebook sayesinde marka, etrafında sadık bir kullanıcı topluluğu oluşturabilir.

Kısa Sürede Geniş Hedef Kitleye Ulaşma : Facebook kullanıcılarının giderek artan sayısı, reklam verenler için daha geniş bir müşteri tabanına ulaşma fırsatı sunuyor. Facebook çok dilli ve yeni coğrafi lokasyonları kapsadıkça, yayınlanan tanıtımlar dünya çapında müşterilere ulaşabiliyor.

Ayrıca;

  • Potansiyel müşterilerinizi ikna eder,
  • Tanıtım maliyetlerinizi düşürür,
  • Değerlendirme yapabilir,
  • Çözüm üretebilir,
  • Uluslararası hizmet verir,
  • Firmanızı büyütürsünüz.

Facebook’u her ay ziyaret eden toplam kullanıcı sayısını dikkate alarak, işletmelerin “Facebook Reklam” avantajlarını mutlaka göz önünde bulundurmalarını öneririz.

Seo

Seo