Facebook Reklamları Ücretlendirme

Facebook Reklam FiyatlarıEn Ekonomik Tanıtım İmkanı: Facebook reklamları ön ödeme sistemi ile çalışmaktadır. Öncelikle reklam veren bir bütçe belirler ve satın alır. Reklam tıklandıkça, belirlenen ziyaretçi maliyeti bütçeden düşer.

Tıklamalar IP kontrollüdür, yani aynı kullanıcı hesabından reklamlar 24 saat içinde ne kadar tıklanırsa tıklansın sadece 1 kere ödeme yapılır. Reklamlar, reklam verenin bütçesi bitinceye kadar yayında kalır.

Facebook Reklamlarının Gider Takibi: Reklam verenin günlük bütçesi ve/veya ziyaretçi başı maliyetleri rakiplerin altında ise ve işletmenin Facebook profili, reklam verilen kitle ile aynı değilse, harcamalar görünmeyebilir. Facebook reklamlarını takip etmenin en sağlıklı yolu, yönetim panelidir. İşletme yönetim panelinden gösterim ve ziyaretçi istatistiklerini, harcanan ve kalan bütçe durumunu görebilir, grafik istatistiklerini takip rahatlıkla takip edebilir.

Günlük Bütçe Nasıl Belirlenir? – Esneklik ve Rahatlık

Tanıtımlar reklam verenin belirlediği belirli bir günlük bütçe çerçevesinde çalışmaktadır. Facebook reklam ücretleri de bu bağlamda kontrol edilebilir düzeydedir.

Reklamları tıklayan her tekil ziyaretçi için günlük reklam bütçesi azalmakta ve bu tıklamalar günlük bütçeyi doldurduğu zaman, reklam o gün için yayından kalkmaktadır.

Eğer günlük bütçe seçilen kullanıcı profili için, tüm gün çalışacak kadar yeterli değilse ve reklamın daha uzun süre yayında kalması isteniyorsa, günlük bütçenin arttırılması gerekmektedir. Bu işlem yönetim panelinden kolayca yapılabilmektedir.

Facebook Reklamları Fiyatlandırması

CPM ve CPC olarak tanımlanan iki farklı yolu tercih edebilirsiniz. Biri tıklama diğeri ise görüntüleme başına maliyet çıkaran sistemlerdir.

BGM: CPM para yatırma miktarının ayarlanması için gerekli olan BGP bin görüntüleme başına maliyetin kısaltılmış halidir, ve bin gösterim başına ödenen maliyettir. Tanıtımlarınız herhangi bir kullanıcıya gösterildiğinde impression olarak sayılır ve kaç kere görüldüyse o kadar maliyet çıkar.

TBM: Tıklama başına maliyettir. Facebook size bir para yatırma tavsiyesinde bulunup sizi reklamlarınıza benzer reklamlar arasından açık arttırmayı kazanmanıza izin verir ancak dilerseniz maksimum para yatırmanızı artırabilirsiniz.

Facebook Reklam Ücretleri

Bu yöntemler ile bütçenizi sarsmadan hatta firma yararına tanıtımlar gerçekleştirebilirsiniz. Facebook size;

  • ekonomik
  • hızlı
  • hedefe yönelik

gözlemlenebilir. başarılı tanıtım seçenekleri sunar.

Facebook reklam ücretleri esnekliği ve çeşitliliği ile firmalara rahatlık sağlıyor. Siz de bu hizmetlerden yararlanmayı ihmal etmeyin. 

Seo

Seo