Adsense Reklamları

Google’ın en önemli hizmetlerinden biri olan Adsense sayesinde, site sahipleri sayfalarında Google reklamlarını yayınlayabilir, popülaritesine ve tıklanma oranına göre kazanç sağlayabilirler. Adsense reklamları bütçe sarsmayan ekonomik tanıtım yolu oluşturur.

Adsense reklamları bütçe sarsmayan ekonomik tanıtım yolu oluşturur.

Tanıtım sisteminin mantığına göre her aşamadaki internet sitesi, içeriklerine uygun olarak reklam gösterebilir ve bunlardan kazanç sağlayabilir. Kullanıcıların sitede aradıkları konularla ilgili olan kampanya ve içerikler sayfaların zenginleşmesini sağlar.

Yayıncılara özel web site araması sunan Adsense, içeriğe bağlı olarak reklamları ve yayıncı ücretlerini de değiştirmektedir. Dolayısıyla arama motorlarının gücünden yararlanmak için en etkili yollardan biridir. Firmanızın sektörüne özel tanıtımlar ile farklılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Adsense? – Metne Özel Reklam Uygulaması

Gün içerisinde arama motorlarında vakit geçiren insanların karşısına birbirinden farklı reklamlar çıkar. Ancak her tanıtım aranılan kelime dahilinde gösterilmez. Örneğin siz “yemek tarifi” yazdınız ancak ilk 3 reklam “otomotiv” sektörü ile ilgili oldu. Bu elbette garip gelecektir. Böyle bir durumun yaşanmaması için Adsense yardımınıza koşuyor. Adsense reklamları ile hedef kelimelere ya da site içindeki metinlere göre oluşturulan tanıtımları görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca;

  • Reklam verenlerin kampanyaları ilk sırada yer alır.
  • Hedef kelimelerle alakalı olarak görüntülenir.
  • Daha çok insana ulaşılır.
  • Kullanıcıya istediği ürün ve hizmet sunulur.
  • Potansiyel müşterilerin ikna edilmesi kolaylaşır.

Google Adsense Reklam Çeşitleri

Adsense Reklamları

İçerik İçin AdSense: En çok kullanılan reklam seçeneğidir. Şirket ve kişiler görsellerini ya da içeriklerini yayınlayabilirler. Ayrıca bu alan tıklandığında ‘Bağlantı birimi’ adında bir seçenek daha vardır. Burası Google Adsense’in açıklamasına göre site ile ilgili bağlantıları gösterir. Ziyaretçi bu bağlantılara tıkladığı zaman içeriği birbirine yakın bir reklam menüsü ile karşılaşır.

Arama İçin Adsense: Arama için Adsense ile seçeneği ile bizzat Google’ın reklamını yapmış olursunuz. Sitenin herhangi bir yerine Google Adsense’ in verdiği kod yayınlandığında, sitede Google’a özel bir palet oluşur ve site üzerinden ziyaretçilere küçük bir Google Arama Motoru oluşturulur.

Beslemeler İçin Adsense: Bir Adsense hesabınız var ise panelden de görülebileceği gibi bir ‘RSS’ iconu vardır. Bu da demek oluyor ki halk arasında ‘Sitenin basit arayüzü’ olarak bilinen RSS’lere reklam eklenebilir. Pek yaygın olmayan bir reklam seçeneğidir.

Etki Alanı İçin Adsense: Siteden kazanç elde etmek isteyenler için geliştirilmiş etkili reklam modelleridir. Burada basit bir kural vardır, sadece 1500 alan eklenebilir. Alanlar oluşturulduktan sonra buradaki Reklam Yöneticisine eklenir, alana özel reklam hazırlanır.

Reklam Verin, Sitenizi Rakiplerinizden Ayırt Etsinler!

Çağımızın en güçlü satış ve pazarlama aracı reklamlardır. Büyümek ve ilerlemek isteyen kuruluşlar reklam yaptırmadan başarılı olamazlar. Reklam İnternet ailesi de bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için var. Ürün ve hizmetlerinizin arama motorlarında ilk sayfada yer alacağı, etkili sözcüklerle müşterilerinizi etkileyeceği tanıtımlar deneyimli ekibimizin ellerinden çıkıyor. Adsense reklam verme hizmeti ile her koldan desteğini sunmaya devam ediyor.

Evde, işte, cepte, kısacası her yerde olan internet ile 7/24 müşterilerinize ulaşabileceğiniz;

  • etkili,
  • nitelikli,
  • farklı,
  • ayırt edilebilen,
  • hedefe yönelik reklamlara kavuşacaksınız. Yapmanız gereken bizi aramak!